Galeria BWA cieszy oko nową elewacją

Znajdująca się w sąsiedztwie kościoła sw. Piotra i Pawła oraz Parku Kazimierza Wielkiego Galeria Miejska BWA powstała według projektu Tadeusza Czerniawskiego i Zdzisława Kostrzewy w latach 70. Po ponad 50 latach modernizacji tej elewacji dokonała firma Kor-Pol Invest. Inwestorem było Miasto Bydgoszcz.

– Chodzi o jedną z flagowych inwestycji Urzędu Miasta polegającej na termomodernizacji i przebudowie okładziny kamiennej. Stara okładzina jest zdejmowana i wykonujemy nową w technologi elewacji wentylowanej – wyjaśnia nam Lukáš Franc, dyrektor generalny w firmie Korpol Invest, głównego wykonawcy tej inwestycji.

Inwestycja jest warta ponad 4 mln zł. Prace zakończyły się w październiku 2023 roku. Wraz z wymianą elewacji, która z biegiem lat straciła walory estetetyczne, wykonano także kompleksową termomodernizację, dzięki temu galeria BWA będzie płącić mniej za ogrzewanie.

– Galeria Miejska BWA jest galerią sztuki nowoczesnej. Tak naprawdę mamy do czynienia ze sztuką razy trzy. Po pierwsze zapraszamy do obejrzenia sztuki nowoczesnej w galerii, po drugie proszę zauważyć jak natura kreuje nam sztukę poprzez wzdy na elewacji, każdy jej kamień, każda jej płyta kamienna jest swoistym niepowtarzalnym dziełem sztuki, a po trzecie mamy tu do czynienia z ze sztuka budowlańców: architekci, projektanci, wykonawcy i budowlańcy, którzy realizują to zadanie. To dzięki nim można się nacieszyć tym pięknym widokiem – mówi Franc.

Kor-Pol Invest
  • 1 Posts
  • 0 Comments
źródło: DlaMediow.eu / Kor-Pol Invest Kompleksowe wykonastwo prac ogólnobudowlanych budynków mieszkalnych oraz obiektów użyteczności publicznej.