Nowy tomograf komputerowy Philips Incisive CT Pro w Szpitalu Eskulap

Od grudnia 2023 w Szpitalu Eskulap uruchomiony zostanie nowy nowoczesny Tomograf Komputerowy marki Philips, światowego lidera technologii medycznych. To krok do realizacji założonych przez Szpital celów, jakim jest ułatwienie pacjentom dostępu do zaawansowanych i innowacyjnych metod diagnostyki obrazowej

W poszukiwaniu najnowocześniejszego sprzętu, który łączyłby wszechstronność z doskonałą jakością obrazowania Szpital Eskulap zdecydował się na zakup urządzenia Philips Incisive CT Pro z 128-warstwowym skanowaniem i modułem sztucznej inteligencji, gwarantujący niezrównaną jakość obrazu przy minimalnym narażeniu na promieniowanie. Zlokalizowany zaledwie 5 km od Bydgoszczy, Szpital Eskulap stanowi kompleksowy ośrodek leczniczy, szczycący się wykorzystywaniem najnowocześniejszej technologii w medycynie.

Jakie są korzyści dla pacjenta?

Aparat posiada szeroki zakres diagnostyczny – dzięki szybkiemu obrotowi lampy można wykonywać badania: 

  • naczyniowe,
  • ortopedyczne, 
  • neurologiczne, 
  • onkologiczne, 
  • a nawet kardiologiczne. 

Oprócz innowacyjnych funkcji aparatu, lekarze posiadają dostęp do szeregu aplikacji opisowych, dzięki którym diagnostyka jest dokładniejsza, a późniejsze leczenie lepiej wycelowane i bardziej skuteczne. Nowoczesny system pozyskiwania obrazu oparty na sztucznej inteligencji umożliwia redukcję dawki promieniowania nawet do 80% w stosunku do standardowych rozwiązań. Dzięki panelom dotykowym na aparacie obsługa może szybciej spozycjonować i przygotować pacjenta, jednocześnie mogąc poświęcić mu więcej uwagi. Poszerzony otwór gantry sprawia, że pacjent czuje się swobodnie i bardziej komfortowo.

Jak podkreśla Dyrektor Zarządzający Szpitalem Eskulap dr n. med. Michał Molski, MBA „Nowy tomograf komputerowy gwarantuje pacjentom błyskawiczne i precyzyjne diagnozowanie o wysokiej rozdzielczości, co stanowi nieodzowny element określania odpowiednich strategii terapeutycznych oraz dążenia do osiągnięcia optymalnych rezultatów w profilaktyce zdrowotnej. Tomografia komputerowa jest jednym z kamieni węgielnych placówek medycznych w obszarze obrazowania i radiologii. Philips Incisive CT łączy w sobie unikalną gamę innowacji, i dąży do poprawy komfortu pacjentów i ich wyników zdrowotnych. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy ogłosić instalację tomografu Philips Incisive CT. Ten innowacyjny tomograf jest częścią naszej misji, która polega na zapewnianiu pacjentom wysokiej jakości opieki zarówno w ramach NFZ jak również poza NFZ po przystępnej cenie, gwarantując jednocześnie unikalną satysfakcję. Mamy nadzieję, że w ten sposób będziemy mogli jeszcze dokładniej i bezpieczniej diagnozować naszych pacjentów”.

DlaMediow.eu
  • 16 Posts
  • 0 Comments
źródło: DlaMediów.eu